Ortodonta Kraków- leczenie dzieci

Ortodonta Kraków-kiedy z dzieckiem do specjalisty

Jeżeli chcemy, żeby nasze dziecko było zdrowe, radosne i prawidłowo się rozwijało, to musimy zadbać o kilka szczegółów. Jedną z najważniejszych opcji jest robienie badań kontrolnych i przeglądów dentystycznych, a jeśli tylko zajdzie taka potrzeba, to ortodonta Kraków powinien być specjalistą, które także regularnie będziemy musieli odwiedzić. Jeżeli nasze dziecko w dzieciństwie będzie miało leczone wady zgryzu, to w wieku dorosłym nie będzie mu potrzebny ortodonta Kraków, a co za tym idzie zaoszczędzimy mu mnóstwo bólu i pieniędzy. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że owszem ortodonta Kraków zajmuje się osobami dorosłymi, ale takie leczenie wymaga sporej dyscypliny i jeszcze więcej czasu. Dlatego też, wszyscy rodzice powinny obserwować rozwój swoich dzieci i w razie jakichś komplikacji konsultować się ze specjalistami. Na szczęście ortodonci Kraków i nie tylko ortodonci dostępni są na wyciągnięcie ręki, i w każdej chwili można się zapisać do takiego specjalisty. Na co zatem rodzicie powinni zwracać uwagę? Jeżeli mówimy o kilkuletnim dziecku, to takie objawy jak zbyt długie ssanie smoczka, czy też trzymanie przez dziecko palców w buzi może spowodować wady rozwoje szczęki i zgryzu, a te są prostą drogą do tyło lub przodo zgryzu, albo do wyrastania stłoczonych zębów. Dlatego też, jeżeli rodzic zauważ, że maluch obgryza paznokcie, że ssie wspomniany smoczek, albo obgryza końcówki ołówków i długopisów, to warto zapisać go na konsultację u ortodonty Kraków. Jeszcze jednym objawem jest pojawiająca się wada wymowy. Jeżeli dziecko nieprawidłowo układa język, to być może wiąże się to z wadą zgryzu i wymowy, a na takie problemy też może pomóc ortodonta Kraków. Ponadto niepokojącymi objawami mogą być również asymetrie w twarzy, trudność z gryzieniem pokarmów czy też za bardzo wysunięta, lub cofnięta bródka.

Ortodonta Kraków-metody leczenia u dzieci

Jeżeli mamy na myśli dziecko, które chodzi jeszcze do przedszkola, to ortodonta Kraków może zalecić regularne wykonywanie ćwiczeń, które mają zapobiec rozwijaniu się wad zgryzu. Jeśli jednak na takie ćwiczenia jest już za późno, to jedną z opcji jest założenie aparatu ruchomego. Mogą go nosić dziecku od czwartego roku życia. Ruchomy aparat ortodontyczny zakłada się na noc, w czasie spożywania posiłków, a także podczas mniejszej aktywności fizycznej. Jeszcze jedną metodą leczenie jest założenie aparatu stałego. To jednak wiąże się z długotrwałym procesem leczenia. Aparaty stałe nosi się od sześciu miesięcy, aż do trzech lat, i wiąże się to z częstymi wizytami u ortodonty Kraków. Warto jednak zadbać o estetyczny uśmiech naszego dziecka, bo w przyszłości uchronimy go przed wieloma kłopotami. Nawet jeżeli my dorośli boimy się wizyty w gabinecie dentystycznym, to nie powinniśmy tego okazywać naszym maluchom. Dziecko, które po raz pierwszy idzie do takiego specjalisty nie wie z czym wiąże się taka wizyta i jeśli nie przeniesiemy na nie swoich leków, to nic złego nie powinno się wydarzyć.

Dodaj komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>